Vdes aktori legjendar, Sean Connery – i njohur si James Bondi i parë

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery.


Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari që solli rolin e famshëm në ekranin e madh.

Karriera e tij e aktrimit zgjati dekada dhe çmimet e tij të shumta përfshjnë një Oscar, dy çmime Bafta dhe tre Golden Globes.

Filmat e tjerë të Connery përfshijnë, ‘The Hunt for Red October’, ‘Indiana Jones and the Last Crusade’, ‘The Rock’, etj.