Basha e mori vet vendimin për përjashtimin e Sali Berishës nga PD-ja, pasi SHBA e futi në listë të zezë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka marr çdo peshë të vendimit për largimin nga grupi parlamentar të Berishës. Sipas burimeve jozyrtare Basha ka thënë që ky ishte vendimi i tij dhe nuk e ka futur në votim, sepse nuk ka dashur përçarjen e PD.


“Është vendimi i jetës sime. Emarr vetë këtë përgjegjësi. Nuk e fus në votim sepse nuk dua që PD të përçahet”, mësohet të ketë thënë Basha.

Reklamë

Kujtojmë se aktualisht në selinë blu është duke u mbajtur mbledhja e grupit dhe kryesisë së madhe të Partisë Demokratike