Covid-19 në Shqipëri: 4 viktima dhe 302 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur përditësimin e situatës Covid në Shqipëri.


Në 24 orët e fundit, kanë rezultuar pozitivë 302 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2.

Janë shëruar 82 qytetarë, duke e çuar në 10,548 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë.

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, 4 qytetarë.