COVID-19 në Shqipëri, asnjë viktimë dhe 22 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orët e fundit janë kryer 3,661 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 22 qytetarë me koronavirus.


Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 37 pacientë, nga të cilët 7 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me COVID-19 në Shqipëri, gjersa janë shëruar 42 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,473 që nga fillimi i epidemisë.