Ngjarje si në filma: Policia vret hajnin shqiptar

Policia shqiptare ka dalë me informacionet e para për grabitjen që ndodhi rreth orës 13:00 në në pistën e aeroportit të Rinasit.


Policia njofton se nga shkëmbimi me armë me grabitësit kanë lënë të vdekur një prej tyre, ndërsa dyshohet se janë grabitur 2 milionë euro.

Në ndjekje të tyre janë vënë forcat e FNSH dhe ato të Policisë Kufitare të Rinasit.

Gjatë ndjekjes në një rrugë dytësore, autorët kanë shkëmbyer zjarr me Policinë, e gjatë këtij shkëmbimi ka humbur jetën njëri prej autorëve të grabitjes. Policia ka gjetur ndërkohë dhe bllokuar një mjet fugon.

Forca speciale policore si RENEA e FNSH, të ndihmuara nga një helikopter janë ende në ndjekje të autorëve të grabitjes.

Të angazhuara në operacionin e gjerë janë edhe forca nga Policia e Tiranës, Lezhës, Dibrës e Durrësit.

Grabiten disa thasë me para në Rinas