Edi Rama takon kosovarin nga Gjilani që ruan Zvicrën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Zvicër.


Ai atje është takuar me një polic nga Kosova dhe bashkë përmes një videoje në Facebook kanë dhënë një mesazh.

Bëhet fjalë për një polic shqiptar, me prejardhje nga Gjilani i cili shërben në forcat e sigurisë në Zvicër, shkruan Reporteri.net.

Kujtojmë se ditë më parë kryeministri shqiptar gjersa po merrte pjesë në mbledhjen e 74-të të Kombeve të Bashkuara në New Yor, kishte realizuar një video të ngjashme me një polic nga Kosova i cili ruan derën e OKB-së. / Reporteri.net

 

??????

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 8 novembre 2019