Gazetarja nga Shqipëria përplas me makinë një këmbësor

Gazetarja e njohur Mira Kazhani është përfshirë në një aksident këtë të dielë. 


Gazetarja Kazhani ka përplasur një këmbësor në autostradën Tiranë-Durrës, raporton gazetashqip.

Raportohet se aksident ka ndodhur pak minuta më parë dhe personi i aksidentuar është dërguar menjëherë në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Ndërkohë gazetarja Kazhani është shoqëruar në ambientet e policisë për të dhënë sqarime për aksidentin e rëndë.