KQZ miraton rezultatet e zgjedhjeve për 11 Qarqe, ja deputetët për çdo qark

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar në mbledhjen e ditës së sotme tabelat e rezultateve të zgjedhjeve për 11 qarqe të vendit, si dhe ka miratuar emrat e deputetëve për qarqet respektive që do të përfaqësojnë elektoratin përgjatë legjislaturës të ardhshme.


Pas këtij vendimi, pritet edhe ankimimi nga partitë politike për rezultatet, ku PD ka shprehur qëlllimin e saj për të kontestuar procesin në dhjetëra KZAZ të vendit.

Qarqet dhe emrat e deputetëve të zgjedhur për çdo subjekt politik:

Tiranë

PS- Luljeta Bozo, Najada Çomo, Fatmir Xhafaj, Ogerta Manastirliu, Arben Ahmetaj, Ulsi Manja, Etilda Gjonaj, Arben Pëllumbi, Elisa Spiropali, Belinda Balluku, Toni Gogu, Etjen Xhafaj, Ermonela Valikaj, Xhemal Qefalia, Ornaldo Rakipi, Klotilda Bushka, Alqi Bllako, Eduard Shalsi.

PD- Lulzim Basha, Jorida Tabaku, Alfred Rushaj, Albana Vokshi, Sali Berisha, Agron Shehaj, Fatmir Mediu, Grida Duma, Shpëtim Idrizi, Belind Këlliçi, Vangjel Dule, Mesila Doda, Dashamir Shehi, Flamur Noka, Orjola Pampuri.

PSD- Tom Doshi

LSI- Monika Kryemadhi, Erisa Xhixho

Durrës

PS- Milva Ekonomi, Alban Xhelili, Jurgis Çyrbja, Klodiana Spahiu, Ilir Ndraxhi, Rrahman Rraja, Lefter Koka.

PD- Edi Paloka, Agron Duka, Merita Bakiu, Oerd Bylykbashi, Ferdinant Xhaferaj, Andia Ulliri

Elbasan

PS- Evis Kushi, Klevis Xhoxhi, Besion Ajazi, Dasantila Tahiraj, Saimir Hasalla, Florenc Spaho, Luan Duzha, Taulant Balla

PD- Gazment Bardhi, Flutura Açka, Lefter Gështenja, Dashnor Sula, Luçiano Boçi, Zheni Gjergji

Fier

PS- Erion Braçe, Petro Koçi, Lindita Buxheli, Baftjar Zeqaj, Antoneta Dhima, Bujar Çela, Ismet Beqiraj, Tatiana Piro, Gramoz Ruçi

PD- Enkelejd Alibeaj, Eralda Bano(Tase), Saimir Korreshi, Luan Baçi, Nustret Avdulla, Ilda Dhori

LSI- Monika Kryemadhi

Shkodër

PD- Helidon Bushati, Emilja Koliqi, Ramadan Likaj, Greta Bardeli, Zef Hila

PS- Edona Bilali, Paulin Sterkaj, Benet Beci

PSD – Tom Doshi, Gledis Çeliku

LSI- Agron Çela

Lezhë

PD- Mark Marku, Agron Gjekmarkaj, Lindita Metaliaj, Kastriot Piroli

PS- Lindita Nikolla, Eduard Ndreca, Shpresa Marnoj

Dibër

PD – Xhelal Mziu, Kreshnik Çollaku, Dhurata Tyli(Çupi)

PS – Lavdrim Krrashi, Aurora Mara

Kukës

PD – Flamur Hoxha, Isuf Çelaj

PS- Gerta Duraku

Gjirokastër

PS- Mirela Kumbaro (Furxhi), Laert Duraj, Bledar Çuçi

PD- Tritan Shehu

Berat

PS- Hatixhe Konomi, Bardhyl Kollçaku, Fadil Nasufi, Nasip Naço, Blendi Klosi

PD- Tomor Alizoti, Kasëm Mahmutaj

Vlorë

PS- Pranvera Resulaj, Anduel Tahiraj, Vullnet Sinaj, Anila Denaj, Niko Kuri, Ilir Metaj, Damian Gjiknuri, Edi Rama

PD- Bujar Leskaj, Ina Zhupa, Fation Veizaj, Arbi Agalliu

Korçë

PS- Enslemvera Zake, Blerina Gjylameti, Ilirian Pendavinji, Ilir Topi, Olta Xhaçka, Niko Peleshi

PD- Edmond Spaho, Sorina Koti, Ervin Salianji, Bledjon Nallbati, Seladin Jakupllari