Kuvendi sot në seancë plenare, kryefjalë e diskutimeve vendimi i DASH për shpalljen non grata të Sali Berishës

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Mbledhja pritet që të nisë në orën 10:00.


Mësohet se kryefjalë e diskutimeve të sotme do të jetë padyshim vendimi i DASH ku shpalli non grata ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij.

Ky vendim solli reagime të mëdha në politikën shqiptare.

Ndërkohë që në rend të ditës janë parashikuar që të diskutohet edhe për disa marrëveshje.