Ky është identiteti i grabitësit të tretë

Pas Klement Çalës identifikohet autori i tretë i grabitjes së Rinasit.


Aleks Pepa është është i dyshuari i tretë që po kërkon Policia i cili gjithashtu mendohet se ka marrë pjesë në grabitjen e 10 ditëve më parë në Aeroportin e Rinasit.

Aleks Pepa ka marrë pjesë edhe grabitjen e tre viteve më parë që ndodhi në Rinas.

Aleks Pepa, është një person që ka punuar si emigrant në Greqi, por në vitin 2015 është kthyer në Shqipëri.

Fotoja e Aleks Pepës, është publikuar dhe në faqen e interpolit, ku 45-vjeçari thuhet se është nga qyteti i Elbasanit.

Që prej vitit 2016, gjykata ka caktur masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë.