Lëkundet sërish Shqipëria – Tërmet me magnitudë 4.6, eqiqendra në Lushnje

Një lëkundje tërmeti ka goditur Shqipërinë.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4.6 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 10 km në verilindje të Lushnjes dhe thellësia e këtij tërmeti ishte 2 kilometra. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë.

Ndërkohë EMSC e ka konsideruar këto lëkundje të nivelit 4.