Një 18 vjeçare shtatzënë humb jetën në një aksident në Shkodër

Aksidenti i rëndë i ndodhur paraditen e sotme në Shkodër ka marrë një tjetër jetë. Një grua shtatzënë ka humbur jetën duke e çuar në dy numrin e viktimave. 


Ngjarja e rëndë ndodhi në afërsi të “5 Heronjve” në aksin Shkodër- Koplik, ku një makinë mori përpara 18 vjeçaren dhe vjehrrën e saj, 58 vjeçaren Hasije Bajrakurtaj.

Si pasojë e impaktit, vjehrra e gruas shtatzënë vdiq në vendngjarje, kurse e reja mbeti e plagosur rëndë. Këtë pasdite ajo ka ndërruar jetë në spital.

Gruaja ishte vetëm 18 vjeçe dhe është identifikuar si Esmeralda Bajrakurtaj.