PD publikon videon: Ja pse Rama është përgjegjës kryesor për krimin në politikë

Pas denoncimit te fundit te bere nga PD-ja, per kryebashkiakun e peste te Rames me te shkuar kriminale, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi perserit sot akuzen per kryeministrin e vendit, si pergjegjes kryesor per perfshirjen e krimit ne politike.


Ne faqen e tij ne Facebook, Bardhi publikon nje video, me deklaraten e Rames per ligjin e dekriminalizimit, cfare thoshte i pari i qeverise dhe padurimi i tij per hyrjen ne fuqi te ligjit, per te pare, sikunder theksonte ‘se kush jane keta kriminele qe perfliten’.

Postimi i Bardhit

Edi Rama është përgjegjës kryesor për përfshirjen e krimit në politikë.
5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë, trafikantë droge, hajdutë, falsifikatorë, dhunues apo vrasës janë vetëm maja e ajsbergut të lidhjeve të Edi Ramës me botën e errët të krimit, tek e cila bazoi karrierën politike dhe po mban pushtetin.
Ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e Edi Ramës.

#KushEshteiRadhes #RamaIk #MjaftMeMashtrime #KrimiRama #LigjiAntiRama