“Pederast i blerë, idiot, polic budalla”, përplasen keq analisti me ish-deputetin e PD-së

Analisti Frrok Çupi është përplasur ashpër në emisionin “Breaking” në Top News, me Lefter Maliqin, ku debati mes tyre degjeneroi në fyerje personale.


Teksa në studio po diskutohej me lidhur me zgjedhjet e 25 prillit dhe fitoren e PS, Çupi tha se “Edi Rama është kryeministri i dytë Europian që fiton tre mandate. Është kapacitet i madh për Shqipërinë.”

Kjo solli reagimin e ashpër të Maliqit, i cili e cilësoi krahasimin e Çupit të tepruar. Pas sherrit, analisti u largua nga studio, ndërsa drejtuesja e emisionit kaloi në publicitet.

Pjesë nga debati:

Frrok Çupi: Krahasova unë dhe nuk i shërbej askujt. Ore budalla, idiot, nuk të lë unë edhe pse je polic.

Lefter Maliqi: Më palaço se ti nuk ka. Pederast i blerë. Palaço. pis. Të më thuash mua ti që kam mbaruar në Skënderbegas, e kam një karrierë të madhe, kjo është turp.