Samiti me liderët e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Rama pret komisionerin Varhelyi

Kreu i qeverisë Edi Rama ka pritur mëngjesin e sotëm Komisionerin Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi.


Ndërkohë Komisioneri ka mbërritur sot në Tiranë në kuadër të samitit te liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Shqipëria është këtë herë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin e Brigadave, ku pjesë do të jenë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

Ndërkohë drejtuesit e Samitit do të jenë kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi.