Sërish tensione në Shkodër, protestuesit përplasen me policinë

Vijojnë tensionet pranë KZAZ-ve në Shkodër. Opozita e Shkodrës, me në krye kryebashkiaken Voltana Ademi, janë të vendosur për të mos lejuar zhvillimin normal të procesit zgjedhor, pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve.


Këtë mesditë, tensionet po zhvillohen në KZAZ nr. 3, e cila ndodhet në shkollën “Shejnaze Juka”, aty ku pak ditë më parë pati përplasje të forta mes protestuesve dhe policisë.

Raportohet se mbështetësit e PD, me të cilët ndodhet edhe kryebashkiakja Ademi, janë përplasur me forcat e policisë, duke iu kërkuar të lirojnë ambientet e KZAZ.