Sërish tërmet në Shqipëri, goditet ky qytet

Të tjera lëkundje sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Korçë.


Një tërmet me epiqendër në qytetit Kastoria të Greqisë, prej 2.8 ballësh, ka lëkundur vendin, e këto lëkundje janë ndjerë edhe në Korçë.

Siç bën me dije dhe faqja zyrtare CSEM, epiqendra ka qenë 12 kilometra në jug të Bilishtit.