Shkrumbohet një makinë në Lezhë, dyshohet të jetë përdorur për grabitje

Një automjet tip Benz është shkrumbuar totalisht në Lezhë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e Kakarriqit, e se mjeti i djegur është me targa AA 377 KH.

Ende nuk janë të qarta shkaqet e djegies së mjetit, policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet, raporton TCH.

Makina e djegur dyshohet të jete përdorur për grabitje.