U masakrua me sopatë prej bashkëshortit, të afërmit e viktimës refuzojnë praninë e familjarëve të agresorit në varrim

Një ngjarje e rëndë ndodhi të martën në qytetin e Memaliajt, ku burri vrau bashkëshorten e tij me sopatë.


Skënder Hoxha dyshohet se ka vrarë gruan e tij Antoneta Hoxha, duke e lënë të vdekur në vend.

Disa vite më parë çifti ka pasur një tjetër konflikt serioz. 63-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes duke i shkaktuar dëmtime.

Fqinjët kanë pohuar gjithashtu se ai ka qenë i dhunshëm. Varrimi i të ndjerës Antoneta Hoxha është bërë sot në fshatin Veliqot, që është edhe vendlindja e saj.

Të afërmit e viktimës nuk kanë pranuar në varrim familjarët e bashkëshortit vrasës.

urime thonë se ai është shprehur në polici: “nuk më dëgjonte dhe u nxeha”.