Vazhdon kultivimi i drogës në Lazarat, policia arreston 3 persona

Tre persona nga Lazarati u arrestuan nga policia e Gjirokastrës, për kultivim të lëndëve narkotike.


Sipas policisë, “të arrestuarit ishin shpallur në kërkim pasi në muajin shtator, në oborrin e banesës e tyre u gjetën dhe u asgjësuan nga shërbimet e policisë bimë narkotike”.

Në kuadër të operacionit të koduar “Sopoti” u arrestuan shtetasit A. R., 58 vjeç, B. R. 34 vjeç dhe Ç.R., 32 vjeç, banues në fshatin Lazarat, Gjirokastër.