A do të jetë sonte nata e Muriqit, sulmuesi kosovar pritet të startojë kundër Parmës

Lazio sonte luan me Parmën në kuadër të Kupës së Italisë


Vedat Muriqi këtë takim pritet ta nis nga minuta e parë, shkruan Reporteri.net

Aventura e sulmuesit kosovar nuk ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme te Lazio, por Muriqi sonte ka mudnësinë që të zhbllokojë veten dhe të shënojë golin e parë me skuadrën italiane.

Prizrenasi zakonisht ndeshjet i ka nisur nga stoli, por sot pritet të jetë titulla në përballjen kundër Parmës.

Le të shpresojmë që sontë të jetë nata e tij duke shënuar ndonjë gol dhe të tregojë se sa shumë vlen pasi kohëve të fundit ka pasur kritika për formën e tij. /Reporteri.net/