×
 • Sport
 • Sport

  Abdixhiku takon Edon Zhegrovën: Potenciali që ka është aset kombëtar

  Reporteri
  20 Qershor 2024 | 10:37

  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku,  është takuar me futbollistin e kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova.

  Ai ka thënë se Zhegrova është një djalë i jashtëzakonshëm, i sjellshëm, i dashur dhe përplot me kujdes.

  Abdixhiku ka shtruar që potenciali i Zhegrovës është aset kombëtar.

  “Edoni është një djalë i jashtëzakonshëm. Përveç se talent e profesionist që po shijon e krijon majat e futbollit evropian, ai është dhe i sjellshëm, i dashur e përplot me kujdes. Prandaj takimet me të janë gjithnjë kënaqësi. Potenciali që ka, ndërsa, janë aset kombëtar!”

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!