×
 • Sport
 • Sport

  Agim Ademi: Javën e ardhshme vendosët për trajnerin e kombëtares

  Reporteri
  11 Shkurt 2024 | 23:35
  Agim Ademi

  Trajneri i kombëtares së Kosovës në Futoboll, do të përcaktohet gjata javës së ardhshme.

  Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

  Ai tha se disa trajnerëve ua kanë dërguar objektivat e Kosovës dhe ofertat dhe të hënën pritet që të marrin përgjigjet nga kandidatët potencial.

  “Që nga e hëna do t’i kemi programet e tyre dhe përgjigjet e tyre, dhe do ta zgjedhim këtë javë sigurisht. Do ta bëjmë publike dhe do të bëjmë kontratë”, tha Ademi në Tëvë 1.

  Kreu i FFK-së ka folur edhe për shortin e Kosovës në Ligën e Kombëve, por edhe për atë se kur pritet të nisin punimet në fushën e stadiumit “Fadil Fokrri”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!