Albin Kurti, më në fund, gjunjëzohet para flamurit që e quante lara-lara

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti siç duket ka vendosur të mbajë premtimin e dhënë dhe ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi ta sheh nga afër në stadiumin “Fadil Vokrri”.


Kurti ka zgjedhur që ndeshjen ta përcjell nga ulëset e lindjes dhe jo nga ato te VIP-ve.

Kurti ka vënë në qafë flamurin e Kosovës që dikur e quante lara-lara, shkruan Reporteri.net

Kjo është ndeshja e parë e Kurtit që përcjellë nga afër përfaqësuesen tonë.

Ndryshe kjo ndeshje është e vlershme për Evropianin 2020. /Reporteri.net/.