×
 • Sport
 • Sport

  ​Ambasadori amerikan takohet me xhudistet kosovare

  Reporteri
  29 Nëntor 2023 | 17:02

  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jefrey Hovenier është takuar sot me xhudistët elitare të Kosovës, trajnerin Dirton Kuka dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka.

  Përmes një postimi në “Facebook”, trajneri Driton Kuka ka thënë se zhvilluan biseda interesante me ambasadorin, derisa ka vënë në pah edhe ndihën që SHBA-të kanë thënë për çlirimin e Kosovës.

  “Ambasdori USA Hovenier në klubin e tri të Artave Olimpike. Momente dhe biseda interesante me mikun tonë. Lufta jonë e lavdishme e UÇK dhe mbështetja pa rezervë e USA sollën lirinë për vendin tonë.”, ka shkruar Kuka.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!