Amir Rrahmani afër transferimit te skuadra e njohur

Amir Rrahmani shumë shpejt pritet të bëhet me skuadër të re.


Është skuadra belge, Standard de Liege, që sipas ‘Le Soir’ ka arritur tashmë marrëveshje me Dinamo Zagrebin për transferimin e Rrahmanit në skuadren e tyre.

Tashmë ka mbetur vetëm marrëveshja në mes të futbollistit, Rrahmani dhe skuadrës Standard de Liege për të kompletuar transferimin e tij.

Rrahmani te Standard de Liege pritet ta gjejë futbollistin tjetër të Kosovës, Mërgim Vojvoda që së fundi u transferua aty.

Kujtojmë se Rrahmani pas ndeshjeve me Kosovën gjindet në Greqi për pushime.