Arbër Zeneli ka një porosi: Mos i krahasoni lojtarët e Kosovës mes veti, të gjithë janë të mirë

Arbër Zeneli ka reaguar ashpër lidhur me një postim të një faqe të caktuar ku ka ngritur pyetjen se “Cili është lojtari juaj i preferuar, Rashica apo Zeneli?”.


Në lidhje me këtë, sulmuesi i Kosovës ka shprehur shqetësimin e tij se mediat të caktuara po mundohen të fusin urrejtje në mes lojtarëve, dhe thotë se as një Kombëtare në botë nuk i krahason lojtarët e tyre se cili është më i mirë, e cili më i dobët, shkruan Reporteri.net

Ai në një postim në “Insta-story”, ka reaguar ashpër në lidhje me krhasimet që vazhdimisht bëhen për lojtarët e Kosovës.

Ndërkaq, shkrimin e tij Zeneli e përmbyllë duke thënë se, “të gjithë janë të mirë, as njëri e as tjetri nuk mund të luajnë lojën pa njeri-tjetrin, ka shkruan Zeneli në, “Insta-story”.

Kujtojmë se Zeneli është riaftësuar nga lëndimi që e pësoi me kombëtaren muaj më parë, dhe se është totalisht i gatshëm për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut./Reporteri.net/