Armando Broja në top-11shen më të mirë të javës në Evropë

Dje ka përfunduar edhe faza e xhiros së gjashtë për kualifikime për Kupën e Botës 2022.


Shqipëria arriti ta mposht San Marinon me rezultatin final në 5-0, ku golashënues ishte edhe Armando Broja, shkruan Reporteri.net

Kështu, pas ndeshjes sulmuesi shqiptar u vlerësua lartë, ku edhe u vendos në 11-shën më të mire të javës, në krah me Depayn dhe Haaland.

Nota e tij ishte 9.3.