Arsenali gabon dhe pranon gol në minutën e 93-të, fitojnë Man United dhe Roma

Manchester United ka marrë fitore të madhe në Spanjë në Europa League, duke e mposhtur 2-0 Granadën. Arsenali ka gabuar në takimin e parë me Sllavja Pragën, duke pranuar gol në minutën e 93-të, derisa Roma e mundi 2-1 Ajaxin me golin e fitores të shënuar në minutën e 87-të.


Janë mbyllur sfidat e para çerekfinale në Europa League.

Arsenali i Mikel Artetës ka gabuar në takimin e parë, duke barazuar 1-1 me Sllavja Pragën në Emirates Stadium.