Askush si Akili, mposht zviceranin Stump dhe arrin në çerekfinale

Akil Gjakova e ka fituar edhe luftën e radhës në garat e Grand Prix 2019.


Kosovari mposhti Zviceranin Nils Stump, pasi paraprakisht kishte mposhtur kanadezin Constantin Gabun, shkruan Reporteri.net

Në luftën e radhës, Gjakova do të ndeshet me japonezin Masashi Ebinuma.

Kujtojmë që Akili garon në kategorinë deri në -73 kg.

Ndeshja e radhës fillon nga ora 14:45./Reporteri.net/