Chelsea e ka seriozisht për Agueron

Sergio Aguero do të largohet nga Manchester City, por jo edhe Premierliga.


Daily Mail raporton se Chelsea është duke tentuar që ta transferojë argjentinasin dëshira e të cilit, është që të qëndrojë në Angli, ani pse është joshur edhe me interesimin e Barcelonës.

Aguero do të largohet në fund të sezonit nga Man City, pasi t’i skadojë kontrata.

Deri sot, ai ka bërë 384 paraqitje, ka shënuar 257 gola dhe ka fituar mbi 10 trofe.