Di Maria thyen rekordin, më së shumti asistime të PSG

Angel Di Maria është bërë lojtari me më së shumti gola të asistuara (104) në historinë e klubit të PSG-së.


Argjentinasi asistoi në golin e shënuar nga Kylian Mbappe në finalen e Kupës së Francës dhe kësisoj theu një rekord të klubit, raporton lajmi.net.

Di Maria njihet për lojën e tij të mirë me top dhe gjithashtu edhe për asistimet e tija të jashtëzakonshme.

Për këtë rekord, e ka uruar edhe braziliani Neymar, duke postuar një foto në llogarinë e tij në instagram.

33 vjeçari mund ta zgjasë këtë rekord akoma më shumë, pasi nuk ka indikacione se ai do të largohet nga klubi parisien.

Lojtari ka tejkaluar Safet Susic, i cili kishte 103 asistime.