Dortmundi vazhdon me fitore, Rashica triumfon në duelin e shqiptarëve

Kanë përfunduar 4 ndeshjet e javës së 27-të në Bundesligë


Dortmundi ka vazhduar me fitore, duke e mposhtur në udhëtim ëolfsburgun me rezultat 2-0, shkruan Reporteri.net

Golat për ‘Milionerët’ u shënuan nga Guerrero në minutën e 32-të dhe Hakimi në të 77-tën.

ëerderi i Rashicës e ka mposhtur Freiburgun e Amir Abrashit në udhëtim me rezultat 1-0. Golin e fitores për Bremenin e shënoi Bittencourt në minutën e 19-të.

Në këtë përballje Rashica ishte startues, ndërkaq Abrashi hyri në pjesën e dytë.

Më poshtë keni rezultatet e arrituar sot nga ndeshjet e zhvilluara në Bundesligë. /Reporteri.net/