Dy klube të njohura evropiane nisin luftën për Luanin e Kosovës

Tottenham Hotspur dhe Lazio janë dy skuadrat që pritet të bëjnë ofertë zyrtare për Vedat Muriqin në afatin kalimtar të janarit


Vedat Muriqi vazhdoi shkëlqimin me fanellën e Kosovës ku shënoi edhe ndaj Malit të Zi në fitoren 2-0, shkruan Reporteri.net

Tani në mediat angleze dhe italiane raportohet se skautët e Tottenhamit dhe Lazios janë ndarë të kënaqur me paraqitjet e sulmuesit prizrenas.

Të dy këto klube pritet të bëjnë ofertë zyrtare për Muriqin në afatin kalimtar të janarit.

Ndryshe, Fenerbahce, klubi aktual i 25 vjeçarit ka thënë se nuk e kanë ndërmend të shesin prizrenasin, të cilin e transferuan vetëm disa muaj më parë. /Reporteri.net/