E frikshme: Me gjysmë vetëdije, luftëtari i MMA tenton ta nokautojë referin – pasi ia dha fitoren kundërshtarit

Luftëtari amerikan i MMA, Markus Surin sulmoi gjyqtarin Kevin Macdonald pasi ky gjyqtar shpalli kundërshtarin e tij kampion.


Markus Surin u përball me amerikanin Devin Pavel në Belator 232 në SH.B.A., shkruan Reporteri.net

Povell i dha një goditje të fortë bashkatdhetarit të tij, pas së cilës gjyqtari Mcdonald mori vendimin për t’i dhënë fund luftës, por këtë vendim ai e mori shumë me vonesë.

Luftëtari i kishte japë shenjë që ta ndalte ndeshjen për shkak se po i zihej fryma, por gjyqtari nuk e kuptoi sinjalizimin e tij deri sa amerikani filloi të dridhej.

Sidoqoftë, sekonda pasi gjyqtari përfundoi ndeshjen, Surin ishte ende i shtangur për të vazhduar luftën dhe sulmoi referin McDonald.

Për fat të mirë, gjyqtari diti të reagonte shpejt dhe ishte në gjendje të qëndronte në këmbët e tij./Reporteri.net/