E tmerrshme: Momenti kur lojtari 18-vjeçar i Liverpoolit thyen këmbën

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Leeds dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të xhiros së katër në Premierligë.


Skuadra e Klopp është duke avancuar me rezultatin 0:2, ndaj Leeds, por për një moment u ndal ndeshja, shkruan Reporteri.net

Futbollisti i Leeds, i ndërhyri direkt në këmbë futbollistit 18-vjeçar të Liverpoolit, Elliott, duke i shkaktuar lëndim të tmerrshme.

 

Për këtë ndërhyrje, futbollisti i Leeds, Strujik u ndëshkua me karton të kuq.