Edhe një futbollist i prekut me COVID-19 në Juventus, infektohet Bonucci

Leonardo Bonucci është infektuar me coronavirus vetëm pak ditë pasi bashkëlojtari i tij turk Merih Demiral doli pozitiv, njofton Juventusi. Zonja e vjetër nga Torino njoftoi se Leonardo Bonucci ka dalë pozitiv në testin për COVID-19.


Mbrojtësi i Juventusit u kthye në Torino nga detyra me Kombëtaren e Italisë dhe Federata e Futbollit e Italisë njoftoi mbrëmë se katër anëtarë të saj kishin dalë pozitivë në testin për COVID-19.

“Leonardo Bonucci, pasi u kthye nga grumbullimi me ekipin kombëtar italian, mëngjesin e sotëm e bëri testin për COVID-19 dhe rezultati doli pozitiv”, njoftoi Juventusi.

“Lojtari është vetizoluar në shtëpi”.

Trajneri Andrea Pirlo do të mbetet me mungesë opsionesh në mbrojtje për derbin e Torinos të dielën, pasi edhe Merih Demiral është i infektuar me koronavirus.