“El Clasico” e dytë këtë sezon luhet më 10 prill

Është konfirmuar edhe data për zhvillimin e “El Clasico-s” së dytë në kuadër të La Liga-s. Real Madrid dhe Barcelona, do të luhet më 10 prill.


Kjo ndeshje pritet të luhet në stadiumin “Alfredo Di Stefano”.

Takimi i parë mes mbretërve dhe katalunasve përfundoi me fitoren e “Los Blancos”, me rezultat 3:1.

Golat e fitores u shënuan nga Federico Valverde, Sergio Ramos dhe Luka Modric.

Përballja e prillit mes tyre pritet të jetë shumë më i rëndësishëm, sepse të dy këto klube janë në garë për titull, sepse Barca ngel vetëm katër pikë prapa liderit Atletico Madrid, ndërsa Reali vetëm gjashtë pikë mbrapa.

“El Clasico” do të jetë në kuadër të javës së 30-të.