Fitore me spektakël, Chelsea fillon ta tregojë fytyrën e vërtetë në Premier Ligë

Chelsea ka fituar me rezultat 3-0 në udhëtim te Burnley


Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard arriti fitoren e dytë me radhë me rezultat bindës, pasi ditë më parë mposhti Krasnodarin 4-0 në Ligën e Kampionëve, shkruan Reporteri.net

Chelsea sot e mposhti Burnleyn me rezultat 3-0, në një ndeshje ku shkëlqeu Ziyech.

Golat për ‘Të Kaltërit’ u shënuan nga Ziyech 26′, Zouma 63′ dhe ëerner 70′.

Me këtë fitore Chelsea ngjitet në vendin e katërt me 12 pikë, derisa Burnely është në pozitën e fundit me 1 pikë. /Reporteri.net/