Flet futbollisti nga Klina: Gjendja është alarmante, ndeshjet duhet të anulohen

Kosova nuk është më imune ndaj Koronavirusit.


Pandemia botërore e ka prekur edhe Kosovën sot ku janë regjstruar dy rastet e
para.

Superliga e Kosovës ishte planikuar që ti rikthehet aktivitetit të saj gjatë fundjavës, por mbetet të shihet se a do të shtyhen ndeshjet e kësaj jave nga rreziku i këtij virusi.

Në lidhje me këtë gjë është deklaruar edhe futbollisti i njohur i Trepçës’89, Arb Manaj.

Ai ka deklaruar që gjendja në Klinë është alarmante dhe ndeshjet duhet të shtyhen.

“Po unë jom vet personalisht nga Komuna e Klinës dhe është një gjendje alarmante në qytet, mendoj që më e mira do të ishte që kampionati të pezullohet” deklaroi Manaj për GazetaBlic.

Trepça 89′ ishte planikuar që ndeshjen e saj ta zhvillojë ditën e dielë ndaj Gjilanit, por mbetet të shtyhet se a do të ketë pezullim nga Federata e Futbollit të Kosovës për këtë gjë.