Formacionet zyrtare: Man United – Tottenham

Sonte me fillim nga ora 20:30, do të zhvillohet takimi ndërmjet Man United dhe Tottenhamit, duel ky në kuadër të xhiros 14’të në Premierligë.


Sonte do të jetë ndeshje e parë e Mourinhos si trajneri i Tottenhamit në stadiumin “Old Trafford”, ku kaloi kujtime të bukura me shkuarën e “Djajve të Kuq”, shkruan Reporteri.net.

Tashmë, të dy trajnerët kanë përcaktuar 11-shen e tyre startues, pritet të jetë një ndeshje e zjarrtë, pasi dihet rivaliteti i skuadrave por edhe i trajnerëve.

Kujtojmë se “Special One”, po kalon momente të mira me Tottenhami ku tashmë ka fituar tri ndeshje në të gjitha garat.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

/Reporteri.net/