Futbollisti më i pasur se Messi e Ronaldo largohet nga Leicesteri, befason me klubin e ri

Faiq Bolkiah njihet si futbollisti më i pasur në botë


Bolkiah nuk është se paguhet shumë nga klubet, por ai vjen nga një familje shumë e pasur, shkruan Reporteri.net

Babai i futbollistit 22 vjeçar është Princi i Bruneit dhe vëllai i Sulltanit të Bruneit, Hassanal Bolkiah. Pasuria e familjes së Faiq llogaritet rreth 28 miliardë dollarë.

Faiq tani është larguar nga Leicester City dhe karrierën do ta vazhdojë në Portugali, te Maritimo.

Si i ri ai ishte pjesë e grupmoshave të Chelseat, por pa lënë gjurmë. Më pas më 2016 u transferua te Leicester, ku edhe aty nuk është se pati ndonjë sukses.

Tani ai është transferuar në Portugali me shpresën që do të ketë mundësi për të luajtur më shumë. /Reporteri.net/