Futbollisti që së fundi debutoi me Kombëtaren e Kosovës infektohet me Koronavirus

Betim Fazliji është infektuar me Koronavirus


Lajmi është konfirmuar nga gazeta zvicerane Blick, e cila ka raportuar se janë dy raste me Koronavirus te skuadra e St Gallen, shkruan Reporteri.net

Njëri nga këta dy futbollistët e infektuar është Betim Fazliji, i cili së fundi bëri paraqitjen e parë me Kosovën në ndeshjen kundër Shqipërisë.

Tani skuadra e St Gallen do të hyjë në karantinë dhe ndeshja e kësaj jave kundër Zurichut është shtyrë. /Reporteri.net/