Gary Neville merr vendimin e madh, hotelet e tij do të shëndrrohen në ordinanca

Legjenda e Man United, Gary Neville ka marr një vendim të madh, në kohë kur bota po përballet me pandeminë koronavirus.


Nga gjendja e rëndë që po kalon Anglia, shkaku i koronavirusit, Nevill ka vendosur që hotelet e tij t’i jep në shërbim të mjekëve për pacientët e infektuar me këtë virus, shkruan Reporteri.net.

Ai, përmes një video-mesazhi ka njoftuar të gjithë fansat dhe autoritetet angleze, se do t’i lirojë hotelet e tij, që të prekurit nga ky virus të trajtohen atje, deri sa të kaloj kjo gjendje.