Gazetari polak tregon fotografinë, përveç gjuajtjes me shishe, tifozët goditën lojtarët edhe me Iphone 6

Gjatë takimit të mbrëmshëm mes Shqipërisë dhe Polonisë pati edhe incidente në stadiumin “Air Albania”.

Pasi Polonia shënoi golin e parë dhe të fitores në minutën e 77, tifozët shqiptar e nervozuar hodhën shishe në drejtim të lojtarëve polak, shkruan Reporteri.net.

Sipas gazetarit polak, tifozët jo vetëm që përdorën shishe, por edhe telefona në drejtim të lojtarëve.

Në llogarinë e tij në Twitter, gazetari polak Szymon Borczuch ka publikuar një fotografi të shkrepur gjatë atyre momenteve të situatës së tensionuar në stadium.

“Shkrepëse, telefon e shishe të shumta” shihen në foton që ai ka ndarë me ndjekësit e tij.

Kujtojmë se ky takim u mbyll me rezultat 0-1 në favor të Polonisë./Reporteri.net/