Gjunjëzohet Joshua, boksieri Ukrainas ia merr titujt

Ka përfunduar meçi i shumëpritur mes Joshuas dhe Oleksandr Usyk.


Boksierët zhvilluan 12 runde, ku kishte mjaft momente të sikletshme për ta, shkruan Reporteri.net

Madje ishte rundi i fundit ai që solli emocione të vërteta, ku Joshua ishte gati të nokautohej nga kundërshtari i tij.

Rezultati nuk u vendos në luftë, juria vendosi që brezet WBA, WBO, IBF dhe IBO t’i marr boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk.