Guardiola flet për herë të parë pas dështimit të transferimit të Messit te Man City

Manchester City shihej si skuadra favorite për të nënshkruar me Leo Messin në këtë merkato


Por, në momentet e fundit ‘Pleshti’ vendosi të qëndronte te Barcelona, pavarësisht se një herë kishte dërguar kërkesën për largim, shkruan Reporteri.net

Manchester City pritej të ishte klubi i ardhshëm i Messit, aty ku do të bashkohej me Guardiolan, por një gjë e tillë nuk ndodhi.

Lionel Messi contacts Pep Guardiola over Manchester City transfer | Metro  NewsGuardiola ka thënë se nuk ka nevojë që të shpjegojë ndonjë gjë rreth këtij transferimi të dështuar pasi vetë Messi ka treguar të gjitha.

“Nuk më duhet të shpjegoj asgjë. Leo e ka shpjeguar mjaft mirë dhe nuk mendoj se kam çka të shtoj,” ka thënë Guardiola.

“Ne nuk kemi asgjë më tepër për të shtuar. Ai është futbollist i Barcelonës, klubit që unë e dua,”. /Reporteri.net/