Guardiola: Premierliga çdo vit e më e fortë

Manchester City shënoi fitore bindëse sot ndaj Brightonit.

Skuadra e Guardiolas shënoi fitore me rezultat 1-4.

Pas ndeshjes ndaj Brighton, foli trajneri i Cityt, Guardiola.

Guardiola u shpreh se Premierliga çdo vit po bëhet më konkuruese.

“Është sezoni im i gjashtë këtu dhe kjo ligë bëhet me e fortë se çdo vit i kaluar, definitivisht. Top menaxherë, shikoni Graham (Potter), top klube gjithashtu.“

Arsenal është duke u ngritur, ata do të jenë aty.

Chelsea sigurisht, Liverpool, Man Utd, shumë klube të mëdha, kjo është pse Premier Liga është liga më e mirë në botë dhe jam krenar që e shijoj këtë moment në këtë vend, është një privilegj.