Haaland pasi e fundosi PSG-në: Mund të bëj edhe më shumë

Ylli i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, ndien se është në gjendje të bëjë edhe më shumë, pasi dy golat e tij ia siguruan fitoren klubit gjerman kundër Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.


“Jam i lumtur që u zgjova lojtari i ndeshjes, por ndiej se mund të bëj shumë më mirë. Duhet të luaj më mirë në këtë nivel. Më duhet të punoj fort për t’u përmirësuar”, tha Haaland pas ndeshjes.

Reklamë

Ai 10 gola i ka realizuar në vetëm shtatë ndeshje dhe është bërë lojtari i parë që shënon për dy ekipe të ndryshme.