×
 • Sport
 • Sport

  “Ia provova vetes që mund të arrij gjithçka”, kickboxer-i shqiptar mposht tajlandezin në Gjermani

  Reporteri
  24 Qershor 2024 | 13:02

  Kickboxer-i shqiptar në Gjermani, Astrit Berisha, ka fituar meçin kundër tajlandezit, Panya Mee Sue, raporton Gazeta Online Reporteri.net.

  30-vjeçari me prejardhje nga Koretini i Kamenicës, ka ndarë në llogarinë e tij në Instagram pamjet kryesore të meçit.

  Ai është shprehur se shumë njerëz e kanë parë si gabim vendimin e tij për të pranuar betejën kundër një kundërshtari që ka pothuajse 4 herë më shumë përvojë se ai.

  Berisha ka thënë se e ka dëshmuar që mund të arrijë gjithçka.

  Këndvështrime nga Lufta ime. Shumë kanë menduar se ishte gabim të pranoja një betejë kundër një kundërshtari që ka pothuajse 4 herë më shumë përvojë në beteja se unë. Por mbi të gjitha, kam provuar vetes se mund të arrij gjithçka. Faleminderit për mbështetjen tuaj dhe trajnerit tim për ndihmën e tij”, shkroi ai.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by The Chainsaw (@astroberishaa)

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!